Sony PlayStation PC Launcher izleri

Ubisoft, Rockstar ve Activision Blizzard’ın izinden giden Sony, yakında PC oyunları için kendi launcher’ını tanıtabilir.

Sony, geçtiğimiz hafta PC platformu için Marvel’s Spider-Man Remestered oyununu piyasaya sürmüştü. PlayStation platformunda her zaman beğenilerek oynanan Spider-Man Remastered, PC platformunda da oyuncuların ilgisini bir hayli çekmişken, oyunun dosyalarında ortaya çıkan bir satır, Sony’nin kendi launcher, yani başlatıcı uygulamasına hazırlandığını gösteriyor.

VGC tarafından doğrulanan dosyalara göre, PlayStation PC başlatıcısı çok yakın. Bilindiği gibi Ubisoft, Rockstar ve Activision Blizzard’ın oyunlarını PC platformunda oynamak için şirketin başlatıcı uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Buna benzer bir hamlenin Sony tarafından da geleceğini, Spider-Man Remastered’in içeriğinde bulunan dosyalar üzerinden doğrulayan VGC, Sony’nin PC oyunlarına PlayStation Network entegrasyonunu sunmayı planlamış olabileceğini söylüyor.

Sony son yıllarda konsola özel bazı oyunlarını PC’de yayınlayarak daha esnek bir tutum sergiledi. Microsoft gibi şirketlerin yarattığı rekabet, şirketi farklı bir çalışma modeli benimsemeye zorluyor. Sony, God of War, Days Gone ve Horizon Zero Dawn gibi en çok beğenilen PlayStation oyunlarından bazılarını da PC oyuncularına sunmuş durumda. Şirket şu anda bu oyunları başta Steam ve Epic Games olmak üzere dijital platformlar üzerinden satışa sunuyor.

Marvel’s Spider-Man ilk olarak 2018 yılında PlayStation 4’te piyasaya sürülmüştü. Oyun iki yıl sonra PlayStation 5’te Marvel’s Spider-Man Remastered olarak yayınlanacak. Oyun ilk çıktığı günden bu yana 30 milyondan fazla sattı ve Sony oldukça yüksek bir kâr elde etmesine rağmen, bu kârın bir kısmını yüzde 30’unu alan Steam ve yüzde 12’sini alan Epic Games gibi PC dağıtım hizmetleriyle paylaşmakta. Sony’nin nasıl bir yol izleyeceğini görmek ilginç olacak, zira oyunları PC’de yayınlamanın büyük bir maddi kazanç potansiyeline sahip olduğunu inkar etmek pek mümkün değil.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img