Sony’den Microsoft’un Activison-Blizzard hamlesine misilleme

Sony, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Birçok alanda faaliyet gösteren şirket, oyun alanında da çalışmalarda bulunuyor. Özellikle şirket, Playstation markasıyla birlikte oyun alanında büyük bir başarıya sahip.

Sony, oyun alanındaki başarısını daha da artırmak istiyor. Bu alanda şirketten heyecanlandıran bir açıklama geldi. Yapılan yeni açıklamaya göre Sony, Destiny’nin geliştiricisi ve Halo’nun orijinal yaratıcısı olan Bungie‘yi satın aldı.

Sony, ünlü oyun şirketi Bungie’yi satın aldı!

Microsoft’un ünlü oyun şirketi Activision Blizzard‘ı almasının ardından Sony’den bir hamle geldi. Halo ve Destiny gibi oyunların geliştiricisi Bungie, Sony tarafından satın alındı. Satın alım için Sony, ünlü oyun şirketine yaklaşık 3.6 milyar dolar ödedi. Satın alımla ilgili Bungie’nin resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapıldı.

Yapılan paylaşımda şu sözlere yer verildi. “Bungie, dünyanın dört bir yanındaki arkadaşları bir araya getirmek için sınırsız bir potansiyele sahiptir. PlayStation’da, hayallerimizi paylaşan ve nesiller boyu eğlence yaratma konusundaki yaratıcı vizyonumuzu hızlandırmaya kararlı bir ortak bulduk.”
Sony Interactive Entertainment’ın başkanı ve CEO’su Jim Ryan, Playstation Blog’da yaptığı bir paylaşımda şu sözlere yer verdi.
“Bungie çok platformlu ve bağımsız bir stüdyo ve yayıncı olmaya devam edecek ve şirketin PlayStation Studios geliştiricilerinin yanında yer alacak. Bungie’nin çoklu platform geliştirme ve canlı oyun hizmetlerindeki birinci sınıf uzmanlığı, PlayStation’ı yüz milyonlarca oyuncuya genişletme vizyonumuzu gerçekleştirmemize yardımcı olacak.”

Bungie’nin CEO’su Pete Parsons yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.
“SIE’de ‘bizi her koşulda koşulsuz destekleyen ve nesiller boyu eğlence yaratma vizyonumuzu hızlandırmak ve aynı zamanda Bungie’nin kalbinde atan yaratıcı bağımsızlığı korumak isteyen bir ortak bulduk’ diye yazıyor. Bizim gibi SIE de oyun dünyalarının IP’lerimizin dönüşebileceği şeylerin yalnızca başlangıcı olduğuna inanıyor. Birlikte, dünyanın dört bir yanındaki dostları, nesiller boyu aileleri ve birden fazla platform ve eğlence ortamındaki hayranları birleştiren ikonik seriler yaratma ve geliştirme hayalini paylaşıyoruz.
Yapılan paylaşımlara göre Bungie, bağımsız bir şekilde çalışmalarına devam edecek. Playstation gibi bir ortakla şirketin oyunları daha fazla kişiye ulaşacak. Şu anda geliştirilmekte olan Destiny 2‘nin bu durumdan nasıl etkileneceği ise merak konusu. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img