Telefon alacaklar sevinecek: Cep telefonlarında ÖTV matrahı artırıldı

Bugün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnemesinde, cep telefonları için belirlenen ÖTV matrahı artırıldığı duyuruldu.

Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz aylarda cep telefonu taksit sayısını yeniden belirledi. Cumhurbaşkanlığı, Resmi Gazete’de yayınladığı kararda cep telefonları için ÖTV matrahını yeniden düzenlediklerini duyurdu.

Cep telefonları için yüzde 25, yüzde yüzde 40 ve yüzde 50 olmak üzere 3 farklı ÖTV uygulanıyor. En alt dilime tabi olan uygun fiyatlı cep telefonlarında ÖTV matrahı artırıldı. ÖTV matrahı düzenlemesiyle birlikte kullanıcılar, giriş seviyesi cihazları daha uygun fiyata satın alabilecek.

Cep telefonu ÖTV matrahı artırıldı

Yayınlanan kararla birlikte, uygun fiyatlı akıllı telefonlarda kademeli olarak indirim uygulanması bekleniyor. 640 TL olan ÖTV matrahı, yeni kararda 1.500 TL olarak belirtildi.

Lüks sınıfa giren amiral gemisi cihazlarda herhangi bir değişiklik yapılmadı. Giriş seviyesi cihazlar için 1.500 TL’ye kadar fiyat biçilirken, orta segment modellerin fiyat aralığı 1.500 ile 3.000 TL olarak belirlendi.

Yayınlanan ilanda, kararın yayın tarihi itibarıyla uygulanacağı yer alıyor. Aralık ayında değiştirilen taksit sayısı sayesinde 5.000 TL ve üzeri akıllı telefonlara 3 taksit imkanı sunuldu.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img