Tinder, Müzik Zevkinizi Profilinize Getiriyor!

Z-Kuşağının ilişki edinme yolları eskisinden biraz farklı. Son yıllarda sosyal medya, insanların ‘arada sırada’ girdiği siteler olmaktan çıkıp yaşamımızda rol oynamaya başladı. Sosyal medyanın bu derece hayatımıza girmesiyle Tinder gibi ilişkiler bulmaya yönelik uygulamalar da türedi. Çöpçatanlık uygulamaları arasında en popüleri olan Tinder, yeni özelliği ile müzik zevki uyuşanları eşleştirecek.

Tinder, müzik zevkinize göre arama yapacak

Instagram biyografisine Spotify profil linkini koyanlardansanız artık sizin için işler biraz daha pratik. Eğer Tinder kullanıyorsanız ve eşleşeceğiniz kişinin müzik ruhunu da yakından tanımak istiyorsanız yeni özellik ile bu mümkün. Spotify ve Tinder ortaklığıyla geliştirilen Music Modeözelliği sayesinde başka kullanıcıların Spotify referans alınarak çıkarılmış müzik özetini görebileceksiniz. Bu özette eşleşmenizin en sevdiği parçalar ve sanatçılar yer alıyor olacak.

Tinder, 2016 yılından beri buna benzer bir özelliği zaten sunuyor. ‘Keşfet‘ sekmesinde romantizm temalı şarkıların olduğu bir sayfayı görüntüleyebiliyordunuz. Ancak bir eşleşme ararken bu özellik, buluşacağınız kişinin müzik zevkini tanımanıza pek yardımcı olmuyor.

İstediğiniz kişinin müzik zevkini görmenizi sağlayacak bu özelliği kullanmak için Spotify profilinizi Tinder’a bağlamalısınız. Bu senkronizasyonu sağladıktan sonra eşleştiğiniz kişinin gizlilik ayarı izin veriyorsa müzik zevkini süzmeniz mümkün.

Eğer dinlediğinizin sizde kalmasını istiyorsanız müziklerinizi Tiner profilinizde sergilemek zorunda değilsiniz. Özelliği kullanıp kullanmamak sizin tercihinize bırakılmış. Müzik, hayatınızın önemli bir bölümünü oluşturuyorsa ve sonraki partnerinizin sizinle benzer bir müzik kulağına sahip olmasını istiyorsanız bu özellik epey işe yarayacak. Zaten Tinder da bu özelliği duyururken ‘Tinder’a gelmiş en büyük özellik’ olarak bahsetti. Böylesine iddialı bir çıkışla duyurulan Music Mode özelliğinin ne şekillerde kullanıldığını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img