TSM FTX koç ekibinden Peter Zhang’in görevine son verdi

Kuzey Amerika ligi LCS’de bu sezon gösterdiği hayal kırıklığı performansla ve şirket çalışanlarının takım sahibi Reginald’a yönelik iddiaları ile gündeme oturan TSM’de sorunlar devam ediyor. Bir süre önce LCS takımının ana koçu pozisyonunda bulunan ve aktif olarak oyuncu geliştirme departmanın başında olan Peter Zhang’in sözleşmesi resmi olarak feshedildi. Hakkında yöneltilen çıkar çatışması iddialar ve etik olmayan uygulamalara başvurması sebebiyle TSM FTX, Peter Zhang ile yollarını ayırma kararı aldı.

TSM FTX’in konuyla alakalı açıklaması şu şekilde:

”Yakın zamanda, League of Legends koçu Peter Zhang’a karşı çıkar çatışması ve etik olmayan uygulamalara ilişkin çok ciddi iddialardan haberdar olduk. İlk soruşturmamızından sonra kendisini derhal görevden aldık. Soruşturmayı eksiksiz tamamlamak için harici hukuk danışmanıyla birlikte çalışıyoruz.”

Kariyerinin son dört yılında TSM bünyesinde hem LCS hem de akademi takımlarının yetenek geliştirme departmanında görev yapan Peter Zhang, 2018-2019 / 2020-2021 yılları arasında aynı zamanda ana koç pozisyonunda bulunuyordu. Discord üzerinden TSM’in kararına tepki veren Peter Zhang, hata yaptığının farkında olduğunu ve konuyla alakalı ilerleyen günlerde yazılı açıklama yapacağını belirtti.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img