Türkiye’den Metaverse Projesi

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yerli metaverse şirketi olan Metavision ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bakanlık ortaklığı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

Popüler konularından birisi olan metaverse ülkemizde de büyük bir ilgiyle takip ediliyor. TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada metaverse projesini duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Yerli Milli Metaverse platformu @wearemetavision’dayız.” ifadesi kullanıldı.

Ülkemizde Blockchain yenilikleri büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Pek çok vatandaş Blockchain projelerine ilgi gösterirken, devlet kurumları da Blockchain yeniliklerini takip etmeyi sürdürüyor. Son dönemlerde dünya genelinde popülaritesini artırmaya devam eden metaverse, ülkemizde de yakından izleniyor.

TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan son paylaşımda, yerli ve milli bir metaverse şirketi olan Metavision ile ortaklık kurulduğu duyuruldu. Kurulan ortaklığın detayları henüz paylaşılmamış olsa da söz konusu ortaklığa dair tüm detayların ilerleyen günlerde paylaşılacağı aktarıldı.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img