Twitter Yönetim Kurulu’dan açık savaş: Elon Musk için zehir hapı stratejisi uygulanacak!

Yönetim Kurulu, Elon Musk’ın Twitter’ı almasını engellemek için zehir hapı stratejisi kullanacak!

Twitter’dan ilk olarak yüzde 9,2 hisse alan Elon Musk, daha sonra platformun tamamını satın almak için toplamda 43.4 milyar dolar teklif sundu. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada Twitter’ı satın alarak platformu daha özgür ve özel bir şirket yapmak istediğini söylemişti.

Yönetim Kurulu’nun satın alma teklifine sıcak bakmamasının ardından Elon Musk, yaptığı bir konuşmada bir B planı olduğunu açıklamıştı. Twitter Yönetim Kurulu ise dün bir toplantı yaparak bu konu hakkında açıklama yaptı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Yönetim Kurulu, Twitter için zehir hapı stratejisini kullanacak!

Yönetim Kurulu, Twitter’ın geleceği için tamamen şirketi satmak istemiyor. Elon Musk, dün hesabından satın almanın hissedarları mı yoksa Twitter Yönetim Kurulu’nu ilgilendirir diye bir anket yaptı. Twitter anketinde 2.7 milyon kullanıcı yer aldı. Kullanıcıların yüzde 84’ü oyunu hissedarlardan taraf kullandı.

Elon Musk’ın bu hareketlerinde sonra Twitter Yönetim Kurulu’nun zehir hapı stratejisi kullanacağı söyleniyordu. Yönetim Kurulu dün yaptığı toplantının ardından Elon Musk ‘ın Twitter ‘ı satın almaması için zehir hapı stratejisi uygulayacağını kesin olarak duyurdu.

Zehir hapı stratejisi, toplu satın alımları engellemek isteyen büyük şirketler tarafından uygulanıyor. Bu sistemde iki yol kullanılıyor; Hissedarlar kendi paylarının bir kısmını satışa çıkarıyor ya da ana şirket piyasayı yeni hisseler dolduruyor. Bu şekilde toplu satın alımı yapmak isteyen kişi piyasadaki bütün hisselere yetişemiyor. Ek olarak da hisselerde yükselme yaşandığı için satın alım daha da zorlaşıyor.

Elon Musk’ın ise zehir hapı stratejisi karşısında ne yapacağı merak konusu. Konuşmasında B planının ne olduğunu açıklamasa da hisselerini satmakla tehdit edeceği tahmin edilenler arasında.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img