WhatsApp ‘Avatar’ özelliği üzerinde çalışıyor

WhatsApp, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bir avatarın hem profil fotoğrafı hem de görüntülü görüşmelerde kullanılabileceği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

WABetaInfo’ya göre Meta, WhatsApp’ta “Avatar” özelliğini tanıtmaya hazırlanıyor. Avatarlar, konuşmalarda çıkartma olarak kullanılabileceği gibi görüntülü görüşmelerde de kişinin kendi görüntüsü yerine kullanılabiliyor.  WhatsApp’ın geliştirmeye devam ettiği “Avatar” özelliğinin amacı, kişilerin kendi sanal karakterlerini ya da kopyalarını oluşturması ve bunu uygulama içerisinde kullanabilmesini sağlamak.

Özellikle gençleri hedefleyen yeni özellik, WhatsApp’ın bazı beta sürümlerinde görüldü. Tüm WhatsApp kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz belli değil.

Whatsapp’ta Adminlere yeni haber

WhatsApp’ın geliştirdiği bir başka özellikte ‘admin’ yetkilerini geliştirmek olacak. Örneğin kısa süre öne yine WABetainfo tarafından bulunduğu kadarıyla grup yöneticilerine bir özellik daha sunacak. Bu özellik grup ayarları içerisinde aktif edildiği zaman gruba dahil olacak kişilerin yönetici onayı alması gerekecek. Yani gruba katılmak isteyen herkes öncelikle “admin” onayından geçecek. Grup katılım isteklerini toplu şekilde göstermek için yöneticilere özel bir panel yapılacak WhatsApp, bu sayede grup yönetimini daha kolay hale getirecek, admin istemezse belirli kişilerin gruba dahil olmasını engelleyebilecek. Geliştirme alan olan bu özellik için belirli bir tarih verilmedi, çok geçmeden kullanıma sunulması bekleniyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img