WhatsApp, sevilen iOS aracını Android’e getiriyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir iOS’ta olan özelliği sonunda Android’e getiriyor. İşte detaylar!

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, kullanıcı deneyimi artırmak için sürekli olan güncelleme getiriyor. Son olarak iOS‘ta anket özelliğinin gelmesiyle birlikte birçok ayrıntı ortaya çıktı. Bu ayrıntıya göre WhatsApp, paylaşılan bir görüntüyü bulanıklaştırma aracını Android sürümüne de getiriyor.

Android kullanıcıları ‘bulanıklaştırma özelliği’ne sahip olacak

WhatsApp üzerinden paylaşılan görsellerin bazı kısımlarında adres, numara gibi pek çok kişisel ayrıntı yer alıyor. Görsellerdeki bu kısımları çıkarmanın kırpma, çizgi çizme ya da emoji yapıştırma gibi çeşitli yolu var. Ancak bir şekilde bulanıklaştırma, en mantıklı seçenek oluyor. Bu özellik sayesinde bir kullanıcı, göndermeden önce bir medyayı pikselleştirme imkanını elde edecek.

WABetaInfo’daki kişilere göre yeni bulanıklaştırma aracı, Android 2.22.3.5 sürümü için çalışıyor. Raporlara göre araç, tamamen yenilenmiş bir çizim editörünün parçası olarak gelecek. Çizim aracında olduğu gibi yalnızca, bulanıklaştırmak istediğiniz kısımları kaydırmak yeterli olacak. Özellik, üçüncü taraf düzenleme uygulamasına gerek kalmadan kolay bir işlem haline getiriyor.

Bulanıklaştırma özelliği henüz geliştirme aşamasında

WhatsApp bulanıklaştırma özelliği, bir süredir iOS için platformda yer almasına rağmen, Android sürümünde neden eksik olduğuna dair de belirgin bir neden bulunmuyor. Yeni sızıntılar, Android uygulamasının da bulanıklık özelliğine sahip olacağını gösteriyor.

Tüm bunların yanı sıra WhatsApp çizim düzenleyicisi, farklı kalınlıklarda iki yeni kalem de getirecek. Böylelikle toplam sayı üçe çıkacak. WhatsApp bulanıklaştırma özelliği henüz geliştirme aşamasında olmasından dolayı ne zaman çıkacağına dair bir bilgi yok. Ayrıca özellik tam olarak işlevsel değil. Bu nedenle beta sürümünü yükleseniz bile muhtemelen düzgün bir şekilde kullanamayacaksınız.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img