Xiaomi 12 Serisinin Koruyucu Kılıfları Kanlı Canlı Sızdırıldı!

Akıllı telefon sektörünün başarılı oyuncularından Xiaomi, şu sıralar önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen Xiaomi 12 serisi ile gündemde. Serinin lansman tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan sızıntıların sayısında ciddi bir artış yaşanırken, kısa süre önce akıllı telefonların ilginç kamera tasarımlarını gözler önüne seren koruyucu kılıfları sızdırıldı.

Xiaomi 12 Ultra, kamera tarafında bir hayli şaşırtacak

Akıllı telefon sektöründeki sızıntıların ana çıkış noktası olarak kabul edilen Weibo’da ”WHYLAB” adlı kullanıcı, Xiaomi 12 serisinin tüm modellerinin kılıfları sızdırıldı. Bu noktada en dikkat çeken model ise şüphesiz fazlasıyla ilginç kamera tasarımına sahip Ultra modeli oldu.

Seri ile ilgili daha önce de özellikle standart model hakkında çeşitli görseller ortaya çıkmıştı, buna ek olarak sızdırılan kılıflarla birlikte tüm modellerin tasarımlarının büyük ölçüde belli olduğunu söyleyebiliriz.

Cihazların kamera tasarımlarına baktığımızda ise standart ile Pro modelin birbirine büyük ölçüde benzediğini, bunların aksine Ultra’nın daha farklı bir tasarım benimsediğini belirtelim.

Standart ve Pro modelde bir adet ana kamera ve iki adet yardımcı sensörden oluşan üçlü kamera kurulumu yer alırken, Ultra’da tamı tamına sekiz delikle gelen bir kurulum mevcut. Şu an için tam belli olmasa da, bunların en az üç kamera, flaş, gürültü önleyici mikrofon ve çeşitli sensörlerden oluşmasını bekliyoruz.

Öte yandan sızdırılan kılıflarla birlikte Xiaomi 12 Ultra’nın selefinin aksine arka panelinde ek bir ekranla gelmeyeceği kesinleşti. Zira kılıflarda ekranı andıran herhangi bir delik bulunmuyor. Hatırlanacağı üzere Xiaomi 11 Ultra’nın arka panelinde küçük bir ekran kullanılmış ve kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.

Xiaomi 12 serisinin lansman tarihi oldukça merak ediliyor. Daha önce 16 Aralık’ta düzenlenmesi beklenen etkinlik, 12.12 ibaresine odaklanılmak için 12 Aralık’a alınmış ve daha sonra yeniden karar değişikliğine gidilerek 28 Aralık’a ertelenmişti. Şu an için herhangi bir çıkmaması durumunda serinin 28 Aralık’ta kullanıcıların beğenisine sunulmasını bekliyoruz.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img