Xiaomi’nin İnsansı Robotu CyberOne

Xiaomi, dün Pekin’deki lansman etkinliğinde CybeOne adlı iki ayaklı bir insansı robotu tanıttı. İnsana dair pek çok duyguyu algılayabilen CyberOne insan gibi davranabilir ve mutluluk, üzüntü gibi duyguları anlayabilir.

Akıllı telefon markası Xiaomi’nin teknoloji ailesine bir üye daha katıldı. Şirket, ilk insansı robotu CyberOne’ı piyasaya sürdü. Bu robot, insan duygularının yanı sıra insan benzeri yeteneklere de sahiptir. İnsan gibi davranabilir ve ayrıca mutluluk, üzüntü gibi duyguları anlayabilir. CyberOne, 177 cm uzunluğunda, insanlarla aynı boyda olacak şekilde tasarlanmıştır. CyberOne’ın ağırlığı 52 kg ve kol uzunluğu 168 cm’dir. Daha önce Xiaomi’nin dört ayaklı bir robotu da tanıttığını söyleyelim.

CyberOne, dijital ve bilim dünyasında büyük bir devrim olarak görülüyor. Şirket, bu robotun 3 boyutlu alanı da kolayca anlayabildiğini iddia ediyor. Ayrıca CyberOne, 85 tür çevresel sesi ve 45 tür insani duyguyu tanıyabilir. Bu robot, insan konuşmalarını duyabilir ve anlayabilir, ayrıca hareketlerini tanıyabilir. Üzüntü, öfke, sevinç ve üzüntü gibi duyguları tıpkı insanlar gibi anlayabilir.

CyberOne dünyayı 3D olarak görebilir

Lansman etkinliği sırasında, Xiaomi CEO’su Lee Jun, CyberOne’ın yapay zekasının (AI) Xiaomi’nin laboratuvarında geliştirildiğini söyledi. İki ayağı üzerinde yürüyebilir. Ayrıca CyberOne dünyayı 3D olarak görebilir ve yüz ifadelerini göstermek için bir OLED modülüne sahiptir. 

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img