Yenilenmiş PlayStation Plus, yolculuğuna sorunlarla başlıyor!

Sony, yenilenmiş PlayStation Plus hizmetine başladı. Ancak kullanıcılarının yaşadığı sorunlar biraz başını ağrıttı.

Oyun dünyasının önemli isimlerinden Sony, PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetlerini bir araya getirerek, yine PlayStation Plus adıyla tek çatıda birleştirdi. Hizmet yeni yolculuğuna başlasa da bazı sorunlar yaşadı.

Sony, abonelik aktarımını “geçici olarak” engelledi

Sony, PlayStation Plus ve PlayStation Now birleştirirken bu hizmetlerden yararlanan kullanıcılarının da verilen kodlarla yenilenmiş hizmete geçebileceğini bildirmişti. Ancak kullanıcılar bu konuda bazı sıkıntılar yaşadı. Verilen kodlarla yenilenmiş PlayStation Plus hizmetine geçişleri belirli bir süre engellendi.

Bu engel karşısında şok yaşayan birçok kullanıcı Sony’ye geri dönüşte bulundu. Durumun farkında olan şirket, bunun geçici bir durum olduğunu belirtti. Ardından çok geçmeden durum düzeltildi. Konuya ilişkin olarak Sony, şu ifadelere yer verdi.

Yeni PlayStation Plus üyelik hizmetini başlatmaya hazırlanırken, geçişi tüm mevcut üyelerimiz için olabildiğince sorunsuz hale getirmek için perde arkasında bazı çalışmalar yapıyoruz.

PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetleri tek çatı altında birleştirilirken artık PS Now hizmetinden abonelik yapılamayacak. Öte yandan hizmet Türkiye’de de hizmet verecek. Öte yandan yenilenmiş PlayStation Plus hizmetinin ülkemizdeki abonelik ücretleri de açıklandı. Üç farklı abonelik hizmetinin sağlandığı hizmetin fiyatları şu şekilde;

  • PS Plus Essential: 40 TL / 1 ay – 100 TL / 3 ay – 240 TL / 12 ay
  • PS Plus Extra: 60 TL / 1 ay – 165 TL / 3 ay – 400 TL / 12 ay
  • PS Plus Deluxe: 70 TL / 1 ay, 190 TL / 3 ay, 460 TL / 12 ay

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img