YouTube, TikTok’un en önemli özelliğine sahip olacak!

Sosyal medya platformu YouTube, TikTok’un en önemli özelliği olan video remix özelliğini getiriyor!

Sosyal medya platformu YouTube, kendi video düzenleme uygulaması YouTube Shorts’a remix özelliği getireceğini duyurdu. Videolar için remix özelliği, TikTok’un en önemli özelliği olarak görülüyor. YouTube, tarafından gelmesi ise açıkça sosyal medya platformları arasındaki rekabeti gözler önüne seriyor.

TikTok, yakın bir süre önce videolarını 10 dakika uzatarak YouTube’a karşı meydan okumuştu. Peki YouTube’un yeni remix özelliği nasıl çalışacak ve ayrıntıları neler olacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

YouTube, TikTok’un izinden gidiyor!

YouTube, aylık 2 milyar kullanıcıyla dünyanın en büyük video platformu. Fakat rakipleriyle mücadele etmek ve ayakta kalmak için diğer sosyal medya platformlarından özellik alıyor. YouTube, bugün yaptığı açıklamada YouTube Shorts’a videolar için remix özelliği getireceğini açıkladı. Bu özellik, içerik oluşturucuların YouTube videolarından kesitler alarak bir ila beş saniyelik bir klip oluşturmalarını sağlayacak.

Özelliğin kendi videolarında kullanılmamasını istemeyen kanal sahipleri, YouTube Studio kontrol panelinden yeni özelliği devre dışı bırakacak.

Yeni özelliğin en önemli detaylarından biri de düzenlenen videolarda, videoların orijinal halinin bir bağlantı yoluyla entegre edilmesi olacak. Yeni ve düzenlenmiş videolar, eski videoları tekrar ön plana çıkaracak. Bu sayede yeni özelliği kullanan hesapların kitlesinde artış olacak.

YouTube videolarına remix eklemek için şu adımları izlemek yeterli:

  • Videonun altında yer alan Oluştur butonuna dokunun
  • Yeni açılan penceredeki açılan Kes butonuna dokunun
  • YouTube Short videosunda bulunan üç noktadan remix özelliğini kullanın

Sosyal medya platformunun bugün açıkladığı özellik, öncelikle iOS cihazlara ilerleyen zamanlarda ise Android cihazlara gelecek.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img