Zuckerberg Birçok Çalışanın İşine Son Verecek

ABD teknoloji sektöründe işten çıkarma furyası devam ediyor. Twitter, Amazon ve Lyft şirketlerinin ardından Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta da bu hafta birçok çalışanın işine son verecek.

ABD’de birçok teknoloji şirketi borsada art arda kayıplar yaşarken işten çıkarma haberleri peş peşe geliyor. Mark Zuckerberg’in Metaverse dünyasına olan tutkusu Meta şirketini ekonomik olarak olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Meta’nın bu yılın üçüncü çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4 azalarak 27,7 milyar dolara gerilemişti. Ayrıca şirketin 2021’in üçüncü çeyreğinde 3,22 dolar olan hisse başına karı da bu yılın aynı döneminde 1,64 dolara düştü.

Zuckerberg, Metaverse’ün şirketin geleceği olduğuna inanmaya devam ederken bu sanal dünya Meta şirketine yıl başından bu yana 15 milyar dolara mal oldu. Meta’nın hızla artan giderleri, şirketinin nakit akışının son çeyrekte ise yüzde 98 düşmesine yol açtı.

Şirketin yüksek gidelerine ek olarak ise geçtiğimiz ay Washington eyaletinin yargıcı, Meta’ya Adil Kampanya Uygulamaları Yasası’nı ihlal ettiği için yaklaşık 25 milyon dolar para cezası verdi.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img